Прес-центр10 cічня 2019, 11:01

До уваги громадян. Станично-Луганська райдержадміністрація попереджає!

Протягом доби 11 та 12 січня внаслідок переміщення активного південного циклону на території Луганської області очікується ускладнення погодних умов.

11 січня вночі значний сніг. Вдень мокрий сніг з переходом у дощ. Місцями налипання мокрого снігу, ожеледиця, посилення південно-східного вітру 15-18 м/с, хуртовини. На дорогах ожеледиця.

12 січня посилення опадів. Дощ з переходом у сніг. Пориви південно-західного вітру 15-20 м/с. Хуртовини. Протягом дня очікується зниження температури від 0-5 морозу до 5-10 морозу.

Такі погодні умови відповідають першому (жовтому) рівню небезпеки.

З метою запобігання та зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть викликати людські жертви та матеріальні збитки, слід звернути увагу на наступне:

Ожеледиця

Пам’ятайте, що для пересування під час ожеледиці слід користуватися взуттям із підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів. Попередьте родичів похилого віку, що під час ожеледиці взагалі не слід виходити з будинку. У разі нагальної необхідності, переконайте їх не соромитися та взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом.

Вагітним жінкам слід бути особливо обережними в ожеледицю та не виходити на вулицю без супроводу. Ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільними від речей. Пам’ятайте, що поспіх збільшує ймовірність падіння, тому виходьте з будинку повільно. При порушенні рівноваги швидко присядьте – найчастіше це дає змогу втриматися на ногах. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково переверніться – це дозволить зменшити силу удару.

Не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність не лише падіння, але й отримання важких травм, особливо переломів. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, кришки можуть бути погано закріплені та перевертатися, що створює додаткову небезпеку травмування. Не прогулюйтеся край проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та зісковзнути на дорогу або автомобіль може виїхати на тротуар. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. За таких погодних умов значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, а падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва або загибелі. Небезпечними є прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. Травми при цьому найчастіше важкі, всупереч переконанню, що людина напідпитку падає завжди вдало. При сп’янінні люди не так чутливі до болю і за наявності травми не звертаються своєчасно до лікаря, що згодом може призвести до ускладнень.

Якщо через деякий час після падіння ви відчули біль у голові або в суглобах, нудоту або якщо утворилися пухлини, слід невідкладно звернутися до лікаря.

Загальні правила безпечного поводження в складних погодних умовах.

1. Обмежте пересування, особливо в сільській місцевості.

2. При можливості відмовтеся від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності користуйтеся громадським транспортом.

3. При пересуванні пішки, рухайтеся розчищеними доріжками, не наближайтеся впритул до будинків та споруд, з даху яких може впасти велика маса снігу, а також до рекламних щитів та інших небезпечних конструкцій.

4. Переходьте вулицю тільки у місцях пішохідних переходів і будьте при цьому дуже уважними, враховуючи, що в складних погодних умовах значно збільшується ймовірність дорожньо-транспортних пригод.

5. Також будьте обережними поблизу дорожньої техніки, яка здійснює снігоочисні роботи (найкраще цю ділянку вулиці перейти в іншому місці).

6. Вдома, використовуючи аварійні засоби освітлення, опалення та приготування їжі, дотримуйтеся відповідних правил безпеки.

7. При необхідності користування власним автомобілем, проведіть його відповідну підготовку (замініть воду в системі охолодження двигуна на антифриз, перевірте наявність автомобільного та шанцевого інструменту, буксирного тросу, засобів запобігання ковзанню машини на слизьких ділянках дороги та ін.).

8. У випадку затору на дорозі і неможливості рухатись вперед, розвертайтеся в місці, де машина гарантовано не застрягне.

9. Якщо ви залишилися на холоді і найближчим часом не в змозі дістатися до населеного пункту або теплого приміщення, розпаліть вогнище, уникайте відмороження та замерзання! Для цього – рухайтеся! Рухи на холоді посилюють кровообіг і сприяють зігріванню тіла. Не торкайтесь оголеною шкірою до металевих предметів у морозну погоду, це може викликати швидке відмороження;

Щоб не отримати переохолодження і обмороження, треба знати їхні ознаки, а також основні правила поведінки в умовах низьких температур. Переохолодження організму виникає, якщо людина тривалий час перебуває на холоді: найчастіше замерзають люди у стані алкогольного сп’яніння.

Ознаками переохолодження є: озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай. При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби. До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

Рекомендації щодо недопущення переохолодження і обмороження.

Перед виходом на вулицю обов’язково поїжте та правильно одягніться. Одяг повинен бути багатошаровим і обов’язково з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. На ноги одягайте вовняні шкарпетки і взувайте просторе взуття, бо небезпека одержати відмороження залежить значною мірою від порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість). Обов’язково одягайте головний убір. За 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним поживним кремом, який не містить воду. На морозі весь час намагайтеся рухатися. Лікарі рекомендують вживати більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму.

Надання першої допомоги при обмороженні.

Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а прохолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру. Неприпустимо швидко зігрівати ділянки тіла (наприклад, поливати гарячою водою). Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то розтирання робити не можна. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати і доставити постраждалого до лікарні. Постраждалого з будь-яким видом відмороження необхідно помістити в тепле приміщення. Потрібно дати йому гарячий чай або каву.