Прес-центр13 червня 2020, 18:06

Голова Станично-Луганської райдержадміністрації Юрій Золкін зустрівся з представниками Данської ради у справах біженців.

Одним зі страшних наслідків війни, є залишок вибухових предметів. І для Станично-Луганського району це дуже велика проблема. Майже вся територія району має або мінні поля, або поодинокі міни, або не розірванні артилерійські міни, снаряди, ракети, гранати та інші вибухові предмети. І, на жаль, це не теоретична, якась там потенційна загроза, а цілком реальна. Кожного року на території району трапляються випадки підриву цивільних громадян на вибухових предметах. Останній стався на цьому тижні, при обробці поля.

Єдиний спосіб уникнути випадків підриву на вибухових предметах, це розмінування території району. Саме таким, гуманітарним розмінуванням і займається Данська рада у справах біженців при підтримці АгентстваСША з міжнародного розвитку USAID.Під час зустрічі, представники Данської ради у справах біженців запропонували розпочати гуманітарне розмінування на території району. Зі свого боку, Юрій Золкін окреслив коло проблем, розв’язання яких не можливе без розмінування деяких територій. На приклад, це боротьба з сараною, обробка хімікатами місць розмноження якої, неможлива без розмінування цих місць. Заміна водопроводів, без розмінування їх місць прокладки. Тощо.

Це була перша зустріч з цього приводу. Представники Данської ради у справах біженців пообіцяли опрацювати всю почуту інформацію, по першочерговому розмінуванню ділянок, та невдовзі повернутися з конкретними пропозиціями.