Прес-центр22 травня 2019, 13:05

Операція «МАК»

На території Станично-Луганського району в рамках загальнодержавної операції під умовною назвою «Мак» поліція проводить заходи, спрямовані на виявлення і знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку і конопель, недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження. Операція триватиме по 26 вересня.

Шановні громадяни! Вкотре хочемо застерегти та роз’яснити про заборону сівби та вирощування снотворного (опійного, в тому числі олійного та інших) маку, а також конопель. Нагадуємо, що за незаконний посів маку та коноплі передбачені адміністративна та кримінальна відповідальності. Згідно з ст.106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до десяти рослин – тягнуть за собою накладення штрафу до 1,7 тис. грн з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

Відповідно до ст. 310 Кримінального кодексу України незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин караються, зокрема, обмеженням волі на строк до трьох років.

Поліція закликає громадян бути законослухняними та дотримуватися чинного законодавства.