Прес-центр25 липня 2018, 11:07

В області реалізується програма підтримки місцевого самоврядування та створення спроможних об’єднаних територіальних громад

Для підтримки місцевого самоврядування, поглиблення і прискорення процесів децентралізації влади на території області з урахуванням соціально-економічного стану громад, надання їм допомоги у створенні спроможних ОТГ з урахуванням інтересів держави та місцевого населення, заохочення громадських ініціатив діє Регіональна цільова програма з підтримки місцевого самоврядування та створення спроможних об’єднаних територіальних громад у Луганській області на 2017-2019 роки, затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації від 18.05.2017 № 308

У першому півріччі 2018 року спільно з Луганським регіональним відділенням Асоціації міст України, Луганським відокремленим підрозділом Центру розвитку місцевого самоврядування, Асоціацією органів місцевого самоврядування Луганської області в межах реалізації завдань Програми управлінням з питань нормативно-правової роботи та децентралізації організовано та проведені 143 інформаційно-просвітницькі та інші заходи міжнародного, всеукраїнського та місцевого рівнів.

Крім того, управлінням з питань нормативно-правової роботи та децентралізації підбиті підсумки конкурсу проектів місцевого розвитку, проведеного у 2017 році. 

Відповідно до затвердженого переліку переможців конкурсу планувалось виконати роботи (надати послуги, придбати товари) по 36 проектах, поданих 24 сільськими, селищними, міськими, районними радами на загальну суму 8 169 365,48 гривень. В тому числі за обласного бюджету 4 922 376,35 гривень, співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел – 3 246 989,13 гривень. Наразі усі проекти реалізовані.

Виконання заходів Програми дозволило досягти підвищення інформаційно-аналітичного та методичного забезпечення органів місцевого самоврядування, поширення позитивного досвіду створення та діяльності спроможних ОТГ, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, підвищення якості надання адміністративних та соціальних послуг населенню відповідних територій тощо.

Нагадаємо, що на сьогодні у Луганській області утворено 16 ОТГ (Щастинська, Гірська міські, Біловодська, Білокуракинська, Красноріченська, Лозно-Олександрівська, Нижньодуванська Новоайдарська, Новопсковська, Троїцька селищні, Привільська, Чмирівська, Шульгинська, Калмиківська, Підгорівська, Веселівська сільські), з яких п’ять ОТГ у 2018 – Лозно-Олександрівська селищна, Шульгинська, Калмиківська, Підгорівська, Веселівська сільські.

На розгляді у Центральній виборчій комісії знаходяться подання Луганської обласної держадміністрації щодо призначення перших виборів до Гірської міської, Новоайдарської селищної, Шульгинської, Калмиківської, Підгорівської, Веселівської сільських рад, у яких утворені ОТГ. Ініційовані і знаходяться на стадії громадських обговорень та вирішення інших питань, пов’язаних із об’єднанням, у Великочернігівській, Красноталівській, Нижньотеплівській, Широківській сільських радах Станично-Луганського району, Марківській селищній раді.

Також у поточному році створено три нові центри надання адміністративних послуг, які обслуговують Білокуракинську, Новопсковську та Чмирівську ОТГ. До кінця року планується відкриття ще двох центрів у Троїцькій та Красноріченській ОТГ, здійснюється підтримка (ремонтні роботи, придбання обладнання тощо) діючих центрів у м. Кремінна, Попасна, селищах Біловодськ, Марківка, Новоайдар.

Планується обладнати центри надання адміністративних послуг в Білокуракинській, Чмирівській ОТГ та віддалені робочі місця з надання таких послуг в Троїцькій ОТГ.

Загалом на виконання заходів Програми планувалось залучити у 2018 році з обласного бюджету 5000 тис. гривень  та 30500 тис. гривень з інших небюджетних джерел.

Також у березні 2018 року оголошений конкурс проектів місцевого розвитку з джерелом фінансування з обласного бюджету у розмірі 5000 тис. гривень протягом 2018 року.

Для забезпечення розвитку громад розпорядженням голови облдержадміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації від 21.02.2018 № 156 затверджено Положення про обласний конкурс проектів місцевого розвитку у новій редакції. Максимальна сума фінансування одного проекту обмежена 200 тис. гривень або не більше 50 % вартості проекту.

Для оцінювання проектів розпорядженням голови облдержадміністрації від 13.03.2018 № 195 утворений Конкурсний комітет з організації та проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку та затверджений її склад. На конкурс органами місцевого самоврядування подано 134 проекти на загальну суму близько 32000 тис. гривень, в тому числі з обласного бюджету 12000,00 тис. гривень. З запропонованих проектів відібрано для фінансування 41 (перелік переможців затверджений розпорядженням голови від 09.07.2018 № 523) на загальну суму близько 11000 тис. гривень, в тому числі 4996,38 тис. гривень з обласного бюджету.

Зазначені проекти планується профінансувати  у повному обсязі протягом серпня 2018 року.